FC Barcelona

Barca bez ruchów w styczniowym okienku transferowym

Za miesiąc ruszy styczniowe okno transferowe, a kibice Barcelony już teraz z niecierpliwością oczekują, jakie ruchy klub może poczynić.

Aktualnie planuje się, że Barcelona w styczniu sprowadzi Vitora Roque’a, korzystając z miejsca, które zwolniła kontuzja więzadła krzyżowego przedniego – Gaviego.

Decyzja już zapadła, a Katalończycy poinformowali o niej La Liga, oczekując na ostateczne zatwierdzenie.

Według SPORT – Barcelona nie planuje wprowadzać żadnych innych zmian w składzie w styczniu, oprócz włączenia i zarejestrowania Vitora Roque’a.

Głośno było o możliwości wykorzystania absencji Gaviego, aby pozyskać nowego pomocnika, zwłaszcza na pozycję defensywnego pomocnika.

Jednak Blaugrana uważa, że ​​znalezienie solidnego defensywnego pomocnika i podpisanie z nim umowy wypożyczenia w styczniu byłoby nierealne i nie spodziewają się, że taka opcja wejdzie w życie.

Opcja pozostaje otwarta, o ile „okazja” miałaby się pojawić i mogłaby podnieść poziom drużyny, ale nie jest to traktowane jako priorytetowo.

W tym samym czasie Barcelona nie planuje żadnych odejść zawodników w styczniu, w celu pozyskania środków finansowych.

Nikt nie był brany pod uwagę, nie było żadnych kontaktów ani informacji, a żaden zawodnik nie zwrócił się o opuszczenie klubu.

Motto sztabu jest jasne: wszyscy gracze w kadrze mają znaczenie, a każdy z nich będzie istotny w jednym czy drugim momencie sezonu.

Xavi zdaje sobie sprawę, szczególnie po awansie do 1/16 finału Ligi Mistrzów, że sezon jest długi i pełen wyzwań. Będą kontuzje i zawieszenia, więc potrzebuje wszystkich swoich „żołnierzy”, by byli gotowi na akcję.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *