FC Barcelona

FC Barcelona czeka na Gaviego

Barcelona doznała ciężkiego ciosu w trakcie sezonu 2023/24, gdy Gavi nabawił się kontuzji więzadła krzyżowego przedniego podczas meczu reprezentacji Hiszpanii z Gruzją.

Drużyna już zakwalifikowała się do Mistrzostw Europy 2024, a ten mecz nie miał wpływu na ich pozycję czy kwalifikację.

W rzeczywistości selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, Luis de la Fuente, postanowił dać odpocząć większości zespołu, ale mimo to wystawił Gaviego na środku boiska, wiedząc doskonale, że 19-latek już rozegrał 22 mecze w tym sezonie, i to przy niebywałej intensywności.

Krótko po kontuzji postawiono diagnozę, że Gavi nie zagra do końca sezonu z powodu urazu, a prawdopodobnie także nie pojawi się na Mistrzostwach Europy 2024 w Niemczech.

Barcelona już wcześniej borykała się z kontuzjami Frenkiego de Jonga i Pedriego w tym sezonie, a absencja Gaviego zdecydowanie wpłynęła na spadek formy drużyny.

Gracz przeszedł wczoraj operację i dzisiaj został wypisany ze szpitala w Barcelonie, zgodnie z informacjami od SPORT.

Katalończycy liczą, że Hiszpan będzie w stanie wrócić na czas, aby wziąć udział w przedsezonowych przygotowaniach do sezonu Barcelony w lipcu i sierpniu, aby być gotowym na rozpoczęcie nowego sezonu pod koniec sierpnia.

Gavi, będąc już w trzecim sezonie z Barceloną (jako 19-latek), rozegrał ponad 7,700 minut dla klubu, co odpowiada 86 pełnym meczom. Ponadto zagrał ponad 1,700 minut dla reprezentacji Hiszpanii, sumując prawie 20 pełnych spotkań.

Gra ponad 10,000 minut jako nastolatek wydaje się być wynikiem niewłaściwego zarządzania ze strony wszystkich zaangażowanych stron, w tym Xaviego, Luisa Enrique i Luisa de la Fuente. Szczególnie w kontekście doświadczeń z Pedrim, który również brał udział w absurdalnej liczbie meczów w Barcelonie pod wodzą Ronalda Koemana, a następnie nabawił się kilku kontuzji, w tym jednej, która wyłączyła go z gry na 2,5 miesiąca w tym sezonie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *