Real Madryt

Apel Carlo Ancelottiego o jedność piłkarzy w kwestii zatłoczonego kalendarza meczowego

Carlo Ancelotti, menedżer Realu Madryt, wzywa piłkarzy do jednoczenia się w sprzeciwie wobec organizatorów rozgrywek, takich jak FIFA, UEFA, a w przypadku Hiszpanii – La Liga, w obliczu trwającej dyskusji na temat zbyt gęstego kalendarza meczowego.

Wzrost kontuzji wśród piłkarzy czołowych klubów, zwłaszcza w obecnym sezonie, wywołał dużo frustracji, a szczególnie w szeregach Realu Madryt. Thibaut Courtois głośno krytykował sytuację, a we wtorek Dani Carvajal zadeklarował gotowość do obniżenia pensji w celu ograniczenia ilości rozegranych meczów.

Ancelotti sam również niejednokrotnie wyrażał swoje zdanie na ten temat, zwłaszcza teraz, gdy Real Madryt boryka się z brakiem aż ośmiu zawodników na środowe starcie z Napoli.

„Kalendarz jest nie do utrzymania. My nie mamy na niego wpływu, to decyzja UEFA, FIFA i ligi. Muszą zdać sobie sprawę, co się dzieje. W przyszłości sytuacja nie poprawi się, a wręcz pogorszy, bo przed nami Mundial i Liga Mistrzów z jeszcze większą liczbą spotkań” – stwierdził Ancelotti.

Jego zdaniem piłkarze powinni stanowczo zaprotestować przeciwko ciągłemu przeciążeniu kalendarza.

„Silny związek piłkarzy może być kluczem do zmiany tej sytuacji. Najważniejszą częścią piłki nożnej są piłkarze, a gdy brakuje tych najważniejszych, to brakuje istotnej części widowiska” – podkreślił w rozmowie z DSport, cytowany przez Diario AS.

Ancelotti nie troszczy się tylko o własne interesy, Realu Madryt czy swoich zawodników, ale również o kibiców. Ostatnie starcia El Clasico były zdominowane przez kontuzje, a co najmniej czterech podstawowych graczy, często kluczowych postaci, brakowało w czterech z siedmiu ostatnich spotkań. To ilustruje, jak krótko sprzedawane są emocje kibicom, gdy ceny pakietów telewizyjnych i biletów nieustannie rosną.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *