Real Madryt

Michael Ballack: Florian Wirtz gotowy na transfer do Realu Madryt

W wywiadzie dla Sport BILD (za pośrednictwem AS) niemiecka legenda Michael Ballack stwierdził, że Florian Wirtz, rewelacja Bayeru Leverkusen, jest gotowy do gry w Realu Madryt.

Real Madryt od dłuższego czasu uważnie obserwuje Wirtza, widząc w nim długoterminowego następcę Toniego Kroosa, który niedawno ogłosił zakończenie kariery.

Planowany jest transfer Wirtza na lato 2025 roku, a Ballack wierzy, że mistrz Bundesligi z Leverkusen jest gotowy na wielki krok do Santiago Bernabeu.

“Wirtz jest gotowy na Real Madryt,” powiedział Ballack. “Pod względem piłkarskim Wirtz zdecydowanie może grać w Realu Madryt. Widać to również na przykładzie Jude’a Bellinghama po jego przeprowadzce z BVB: kiedy grasz z jeszcze lepszymi zawodnikami, sam stajesz się lepszy.”

Następca Toniego Kroosa?

Wirtz ma kontrakt z Bayerem Leverkusen obowiązujący do lata 2027 roku. Na ten moment, nowi niemieccy mistrzowie nie mają zamiaru sprzedawać swojego cennego zawodnika w tym roku.

Jednak akceptacja przyszłego transferu niemieckiego międzynarodowego w 2025 roku wydaje się nieunikniona.

Inne czołowe kluby, takie jak Manchester City i Bayern Monachium, również wyrażają zainteresowanie Wirtzem, ale Real Madryt prawdopodobnie wygra wyścig o jego podpis, jeśli dojdzie do tego w przyszłym roku.

Transfer Wirtza może kosztować Real Madryt ponad 100 milionów euro, jeśli rzeczywiście zdecydują się na jego sprowadzenie w przyszłym roku.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *