Real Madryt

Powrót Zidane’a w 2024: Czy Real Madryt ponownie stanie się jego domem?

Niespodziewany raport Mundo Deportivo sugeruje, że były trener Realu Madryt, Zinedine Zidane, planuje wznowić swoją karierę trenerską od sezonu 2024/25, mając nadzieję na zdobycie atrakcyjnej posady.

Co ciekawe, publikacja wspomina również, że były francuski pomocnik nie wyklucza możliwości ponownego dołączenia do Realu Madryt.

Chętnie wróciłby do stolicy Hiszpanii, jeśli Carlo Ancelotti nie przedłuży swojego kontraktu.

Na stole leży wiele ofert. Zidane bardzo pragnie powrotu do trenowania po prawie trzech latach od swojego ostatniego odejścia z Realu Madryt po raz drugi.

Należy jednak zauważyć, że pomimo jego nieobecności na boisku, aktywnie zaangażował się w inne profesjonalne działania.

W 2022 roku był bliski dołączenia do Paris Saint-Germain po odejściu Mauricio Pochettino. Dodatkowo, francuska reprezentacja również wydawała się możliwym miejscem, ale Didier Deschamps zdecydował się przedłużyć swój kontrakt.

Mówi się, że Zidane marzy o tym, aby kiedyś prowadzić swoją narodową drużynę, ale poza sceną międzynarodową eksplorował szanse z kilkoma najlepszymi klubami europejskimi i nawet rozważał powrót do Marsylii.

Obecnie Zidane odrzucał wszystkie te opcje, ale ta postawa jest tymczasowa, ponieważ zdecydował się ponownie zaangażować w świat trenerski.

Powrót ten jest zaplanowany na sezon 2024-2025, podczas którego pragnie objąć prowadzenie jednego z czołowych klubów europejskich.

Real Madryt, klub, w którym odniósł niezrównane sukcesy jako trener, zdobywając 11 trofeów w dwóch kadencjach, w tym trzy kolejne tytuły Ligi Mistrzów UEFA, nie jest wyłączony z jego rozważań.

Jednak wszystko zależy od decyzji Ancelottiego. Obecnie nie ma żadnych konkretnych informacji.

Chociaż brazylijskie stowarzyszenie jest pewne, że go zyska, menedżer zaprzeczył wszelkim wiadomościom związanym z drużyną południowoamerykańską.

Źródło:
Zdjęcie: BBC

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *